Doprava ZDARMA od 1090 Kč

Gothajský salám - Směs koření na salámy

Kód: 1340
Novinka Pouze Maloobchodní prodej
79 Kč
Skladem (>5 ks)

Salámy - Radost z domácího tvoření

Balení obsahuje 3 ks salámových střev

Gothajský salám

Gothajský salám s cibulkou a octem ?  Opečený s okurkem a bramborem ?  Nebo jen tak mezi chleba na výlet? Ach to bude dobrota. 

Obsah sáčku je určen na 2,5 kg díla

 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Gothajský salám
výrobek neobsahuje přidaný glutaman sodný 

 

kořenící přípravek, sypká směs na salámy

Co budeme potřebovat: 1kg boku,  1kg plecka, 0,5kg hřbetního sádla (druh masa je na Vaší volbě), 3 dcl studené vody, 50g  pragandy ( dusitanové soli), kterou můžete nahradit solí kuchyňskou nebo namíchat na polovic

Příprava : Na mlýnku umeleme  maso na požadovanou zrnitost 4 mm. Do pomleté směsi přidáme koření, pořádně rozmícháme, aby bylo rovnoměrně rozptýleno v díle. Doporučujeme sůl  Pragandu nebo napůl s kuchyňskou solí (2 %, tedy 20 g/1kg díla). Nechte v nádobě dílo do druhého dne odležet.

Naplňte do uditelných salámových  střívek (viz balení).nebo nechte v nádobě dílo do druhého dne odležet. Do udírny dejte ideálně po 24 hodinách od zamíchání, aby proběhlo vybarvení dusitanem a masové dílo se zároveň provonělo kořením. Salám osušte a vkládejte do předem vyhřáté udírny na cca 70 °C. Udíme 12 hodin dozlatova.

Složení: paprika sladká, cukr, sůl jedlá max. 15%, česnek, pepř černý, extrakty koření (pepř bílý, muškátový ořech, zázvor, koriandr) 

Sůl ve složení je jen nosič extraktů koření ( tedy maso musíte osolit)  Koření neobsahuje sůl 

TIp: Salámová střeva nejprve namočte do vlažné vody na 30 minut, aby změkla a lépe se Vám s nimi bude pracovat. Salámové střevo je vhodné pro výrobu masných výrobků tepelně opracovaných uzením, popřípadě uzením a vařením. Obal je také vhodný pro fermentováné výrobky (studenou cestou), nebo uzení sýrů. Na uzení a vaření do 80 C. Obal má dobrou smrštitelnost a loupavost i po vyschnutí výrobku. Obal není jedlý.

Obsah sáčku je na 2,5 kg díla. 

Hmotnost : 23g

Uschovejte v suchu a chladnu do 25 stupňů C 

Může obsahovat stopy : lepek, vejce, sója, sezam, mléko (laktóza), hořčice, celer

Společnost Ramdam, s.r.o. má propracovaný a praxí prověřený systém práce s alergeny, tak, aby jimi nebyly kontaminovány jiné výrobky. Podmínky pěstování a zpracování prvotních surovin a i vlastní výrobní proces, přesto přinášejí rizika spojená s kontaminací výrobků. Touto větou si Vás dovolujeme upozornit na možnou přítomnost stopového množství alergenů v našich výrobcích.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Na víkend řezníkem
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JK Avatar autora | 13.2.2024
11111