Doprava ZDARMA od 1090 Kč

Špekáček tradiční - Směs koření na špekáčky

Kód: 1388
Novinka Pouze Maloobchodní prodej
79 Kč
Skladem (>5 ks)

Radost z domácího tvoření

Kdo vymyslel špekáčky ?

Vuřtům se také říká buřty.Češi však chtěli mít něco speciálního a tak vymysleli špekáčky.Špekáček se poprvé objevil na Jubilejní zemské výstavě v Praze v roce 1891, z udírny ho odřezával řeznický učeň Emanuel Maceška, který se později stal nejuznávanějším českým uzenářem.

Obsah balení je určen na 10kg díla 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Špekáček tradiční
výrobek neobsahuje přidaný glutaman sodný 

 

kořenící přípravek, sypká směs 

CO BUDEME POTŘEBOVAT:

4kg hovězí přední, 2 kg boku, 2,8kg hřbetního sádla (druh masa je na Vaší volbě), 1-1,2 l studené vody, 200g pragandy ( dusitanové soli), kterou můžete nahradit solí kuchyňskou  nebo namíchat na polovic

PŘÍPRAVA:

V mlýnku umeleme maso na požadovanou zrnitost 4mm. Koření rozmícháme ve vodě, aby bylo rovnoměrně rozptýleno v díle. Doporučujeme sůl Pragandu nebo napůl s kuchyňskou solí2%, tedy 20g/1kg díla. Nechte dílo v nádobě do druhého dne odležet. Naplňte do přírodních střev. Vkládejte do předem vyhřáté udírny na cca 72 °C. Udíme 2-3 hodiny dozlatova. Po zauzení vložíme do hrnce s teplou vodou cca 72 °C a necháme odvářet po dobu 1 hodiny.

SLOŽENÍ: paprika sladká, cukr, sůl jedlá max.15%, česnek, pepř, extrakty koření( pepř bílý, muškátový ořech zázvor, koriandr)  Koření neobsahuje sůl ( sůl ve složení je jen nosič extraktů koření, tedy maso musíme solit)

 TIP:Špekáčky se narážejí do přírodních střev. Ručně se vážou potravinářským motouzem.

 Obsah sáčku je na 10 kg díla. 

 Hmotnost : 90g

Uschovejte v suchu a chladnu do 25 stupňů C 

Může obsahovat stopy : lepek, vejce, sója, sezam, mléko (laktóza), hořčice, celer

Společnost Ramdam, s.r.o. má propracovaný a praxí prověřený systém práce s alergeny, tak, aby jimi nebyly kontaminovány jiné výrobky. Podmínky pěstování a zpracování prvotních surovin a i vlastní výrobní proces, přesto přinášejí rizika spojená s kontaminací výrobků. Touto větou si Vás dovolujeme upozornit na možnou přítomnost stopového množství alergenů v našich výrobcích.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Na víkend řezníkem
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.11 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: