Doprava ZDARMA od 1090 Kč

Tradiční lovecký - Směs koření na salámy

Kód: 1341
Novinka Pouze Maloobchodní prodej
79 Kč
Skladem (>5 ks)

Salámy - Radost z domácího tvoření

Balení obsahuje 3 ks salámových střev

Tradiční lovecký salám

Placatý " Lovečák" kdo by neznal klasickou chuť trvanlivého Loveckého salámu. Jde o fermentovaný výrobek. Takže příprava je delší, ale stojí za to.

Obsah sáčku je určen na 2,5 kg díla

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Tradiční lovecký salám
výrobek neobsahuje přidaný glutaman sodný 

 

kořenící přípravek, sypká směs na salámy

Co budeme potřebovat:  1kg hovězí přední, 1kg hovězí bok bez kůže, 0,2kg vepřové plece , 0,3 kg hřbetního sádla (druh masa je na Vaší volbě), 50g  pragandy ( dusitanové soli), kterou můžete nahradit solí kuchyňskou nebo namíchat na polovic

Příprava : Na mlýnku umeleme  maso na požadovanou zrnitost 4 mm. Do pomleté směsi přidáme koření, pořádně rozmícháme, aby bylo rovnoměrně rozptýleno v díle. Doporučujeme sůl  Pragandu nebo napůl s kuchyňskou solí (2 %, tedy 20 g/1kg díla). Nechte v nádobě dílo do druhého dne odležet.

Naplňte do uditelných salámových  střívek (viz balení).Salám necháme fermentovat zatížený ( udeláme placku) v chladu 5-7 dnů. Salám osušte a vkládejte do  udírny na cca 40 °C. Udíme studeným kouřem , nejlépe opakovaně, ideálně několik dnů po sobě.

Složení: dextróza, koření (pepř černý, hřebíček ), sušená zelenina( česnek), extrakty koření     Koření neobsahuje sůl 

Typ: Salámová střeva nejprve namočte do vlažné vody na 30 minut, aby změkla a lépe se Vám s nimi bude pracovat. Salámové střevo je vhodné pro výrobu masných výrobků tepelně opracovaných uzením, popřípadě uzením a vařením. Obal je také vhodný pro fermentováné výrobky (studenou cestou), nebo uzení sýrů. Na uzení a vaření do 80 C. Obal má dobrou smrštitelnost a loupavost i po vyschnutí výrobku. Obal není jedlý.

Obsah sáčku je na 2,5 kg díla. 

Hmotnost : 22g

Uschovejte v suchu a chladnu do 25 stupňů C 

Může obsahovat stopy : lepek, vejce, sója, sezam, mléko (laktóza), hořčice, celer

Společnost Ramdam, s.r.o. má propracovaný a praxí prověřený systém práce s alergeny, tak, aby jimi nebyly kontaminovány jiné výrobky. Podmínky pěstování a zpracování prvotních surovin a i vlastní výrobní proces, přesto přinášejí rizika spojená s kontaminací výrobků. Touto větou si Vás dovolujeme upozornit na možnou přítomnost stopového množství alergenů v našich výrobcích.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Na víkend řezníkem
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.07 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: