Doprava ZDARMA od 1090 Kč

Hřebíčkový repelent proti klíšťatům

I v boji proti klíšťatům a jinému nepříjemnému hmyzu můžeme využít sílu přírodního koření. Osvědčený přípravek je například repelent z hřebíčku. Ten působí nejen jako přírodní odpuzovač hmyzu, ale je i první volbou při bolestech zubů či dásní. Pokud cítíte bolest natřete si dásni i bolavý zub éterickým olejem z hřebíčku naředěným s rostlinným olejem (1:1) nebo přiložte doměkka uvařený hřebíček. Hřebíček má dezinfekční a lokálně znecitlivující účinky. Silice otupuje citlivost zubního nervu.

cloves-2485102_960_720

A teď už na přípravu jednoduchého repelentu:

1 balení kvalitního hřebíčku 
200 ml alkoholu (vodka, slivovice, případně líh z lékárny)
éterický olej z hřebíčku (nemusí být)
lahvičku s rozprašovačem

Koření nasypejte do lahvičky, zalijte alkoholem a případně přidejte 10 kapek éterického oleje z hřebíčku. Pořádně protřepejte a nechte v teple na sluníčku louhovat (ideálně za oknem). Repelent začne hnědnout a vy ho můžete začít používat. Jakmile se vám bude zdát, že je ho málo, přidejte alkohol a opět nechte louhovat na sluníčku.

Repelent barví, proto pozor na světlé oblečení a boty! Stříkejte ho pouze od kolen dolů a malým dětem ne na holou kůži. Do lesa je stejně lepší jít již s preventivních důvodů v delších kalhotách.
Psům můžete postříkat oblast kolem kohoutku, pokud vůni snesou. Na kočky nepoužívejte! Olej z hřebíčku je pro ně toxický!

Pokud do lesa půjdete nastříkání tímto repelentem, v plných botách, dlouhých kalhotách a zvýšíte příjem vitaminu B, obejdete se v létě bez zbytečné chemie.

Přes zimu můžete repelent skladovat v ledničce.